Instalacje wody pitnej z PE, PVC i żeliwa

PE i PVC

Oferujemy Państwu system rur i kształtek z polietylenu . Rury z PE-HD przeznaczone są do rozprowadzania wody pitnej, ciekłych mediów technologicznych, ścieków, wykorzystywane są również jako rury osłonowe. Rury polietylenowe są całkowicie obojętne fizjologicznie i nieszkodliwe dla środowiska.

Średnice: 20 – 1600 mm

Ciśnienia: 6, 10, 12,5 , 16 i 20 bar (SDR 26 -PN 6, SDR 17 – PN 10, SDR 13,5 – PN 12,5; SDR 11 – PN 16, PN 20)

Sposób transportu: w kręgach lub sztangach (większe średnice tylko w sztangach)

Rury ciśnieniowe PVC

System składa się z rur i kształtek kielichowych umożliwiających łatwy montaż niezawodnych układów przesyłowych wody pitnej.

Armatura żeliwna

Zasuwy, nawiertki i hydranty firmy Jafar wykonane są z żeliwa szarego (PN 10) i żeliwa sferoidalnego (PN 16). Zabezpieczone są przed korozją farbą epoksydową, a uszczelnienia wykonane są z EPDM i NBR. Armatura charakteryzuję się najwyższą jakością i ma zastosowanie między innymi w sieciach wodociągowych, przeciwpożarowych i sanitarnych w najbardziej wymagających warunkach.

Zasuwy miękko uszczelnione i nożowe stosowane w instalacjach wodociągowych, sanitarnych, przemysłowych do transportu wody pitnej i płynów obojętnych chemicznie oferowane są w średnicach od DN 25 -600 mm (dla zasuw miękko uszczelnionych) i DN 63 -1000 mm (dla zasuw nożowych). Zakres temperatury pracy do 120° C.

Zestawy przyłączeniowe do przyłączy na rurociągi z PE i PVC bez konieczności zamykania dopływu wody dostępne w średnicach DN 63-400 mm.
Hydranty przeciwpożarowe podziemne i nadziemne z podwójnym zabezpieczeniem dostępne w średnicach DN 80 i DN 100 i szerokim zakresie wysokości RD 750-1800mm.

Oferujemy również szeroki wachlarz akcesoriów i urządzeń wodociągowych.

Studnie wodomierzowe

Studnia wodomierzowa mrozoodporna KAJMA II umożliwia odczyt wskazań wodomierza poza posesją z jednoczesnym zabezpieczeniem instalacji i wodomierza przed zamarznięciem. Otwarte dno umożliwia montaż na teranie o wysokim poziomie wód gruntowych bez obaw działania sił wyporu, równocześnie umożliwia odczyt licznika z poziomu terenu.